Барабанне соло - Music Factory School Skip to main content

Барабанне соло

Програма ChatGPT сказала:

ФАБРИКА МУЗИКИ
Барабанне соло.
Як зіграти унікальне соло на барабанах?

Для того щоб гурт мав успіх і подобався аудиторії, кожен з його учасників повинен бути цікавим сам по собі. Граючи в колективі, музиканти стають єдиним цілим, але бувають моменти, коли в пісні просто необхідне соло. І якщо до гітарних або фортепіанних соло слухачі вже звикли, то барабанне ще може здивувати й прикрасити вашу музику. Навіть якщо барабанне соло відсутнє у студійних записах, зазвичай на живих концертах барабанщики, імпровізуючи, заряджають натовп.

Для чого це потрібно?
А для того, щоб усі інші учасники гурту трохи перевели дух, зробили кілька ковтків води, знайшли нарешті свої медіатори або згадали текст наступної пісні, не втрачаючи уваги публіки. Як зробити своє соло на ударній установці таким, щоб воно розкачало всіх навколо?

1) Зроби своє соло окремою піснею!

Соло на барабанах за своєю структурою не повинно поступатися повноцінній композиції – з вступом, розвитком, кульмінацією і завершенням. Для того щоб досягти ефекту злетілої ракети й зарядити своїх слухачів, гучність і сила ударів повинні наростати. Тобто початок краще зробити тихішим, щоб кульмінація була вибуховою в порівнянні з ним.

А от закінчити соло можна по-різному: можна поступово затихати, поки не виникне відчуття, що ти зникаєш остаточно, або ж різко обірвати божевільний біг паличками по томах фінальним ударом по тарілках. Варіантів завершення може бути безліч!

2) Збери соло, як пазл.

Усі елементи повинні гармонійно поєднуватися між собою. Не забувай, що твоє соло не обов’язково має бути швидким і технічним, але воно просто зобов’язане викликати бажання стрибати й танцювати.

Тому візьми за основу бас-бочку, і нехай її ритм залишається незмінним протягом усього соло. Додай удари по томах, які, в ідеалі, звучатимуть у 2-4 рази швидше. Наприклад, якщо бас-бочка звучить у ритмі 4/4, томи можна додати, граючи 16-ми.

Тарілки використовуй розумно, щоб соло не перетворилося на суцільне брязкання. Не нагромаджуй усі знайомі тобі брейки та ролли один на одного – це все одно що вдягнутися без смаку, не звертаючи уваги на поєднання кольорів.

Вибери 2-3 брейки, які добре поєднуються між собою, і використовуй їх, а найцікавіші фішки прибережи для кульмінації. Перехід між різними частинами соло зроби плавним, щоб воно не нагадувало Франкенштейна, у якого всі частини тіла належали різним людям.

3) Дивуй…

Додавай щось нове після кожних 4-х ударів бас-барабана. Картина повинна змінюватися, але не радикально. А ось розв’язка може відрізнятися від решти частин соло – її краще зробити швидкою та енергійною, чергуючи кілька найефектніших брейків між собою.

4) Грай під метроном.

Тримати ритм – це дуже важливо. Чим краще ти з цим справляєшся, тим вищий твій рівень.

Секрет успіху барабанщика дуже простий – потрібно працювати, як кінь. Чим більше ти репетируєш і присвячуєш часу заняттям, тим кращим буде результат. Пам’ятай, що барабанщиками не народжуються – ними стають найупертіші та найвідданіші своїй справі музиканти.

5) Викладайся на максимум!

Те, наскільки ти відкриваєшся у грі, почують усі. Якщо ти вкладатимеш душу в те, що робиш, це обов’язково оцінять.

Здатність викликати емоції завжди важливіша за техніку та вміння виконувати трюки на інструменті. Тому не припиняй вчитися новим фішкам і роби це не лише для себе, а й для тих, хто тебе слухає…

No Comments yet!

Your Email address will not be published.