Як одягутися на сцену? - Music Factory School Skip to main content

Як одягутися на сцену?

Як одягтися на сцену? (Частина 1)

Хто перед виступом не виймав усі свої речі з шафи в пошуках чогось вражаючого, той не знає, що таке сцена… Страждання вибору концертного одягу – це не з легких випробувань. І не важливо, з групою ти виступаєш чи сам, вперше готуєшся вийти на сцену чи в сто двадцятий. І взагалі не важливо, скільки разів тобі доводилося з цим стикатися, пошуки та метання повторюються по колу, поки ти не заведеш окрему шухляду для концертного одягу та не виробиш для себе алгоритм вибору нарядів. До речі, саме про цей всемогутній алгоритм і йтиметься в нашій статті. Отже, почнемо продумувати твій сценічний образ. Існує кілька методів вдалого вибору одягу та аксесуарів для сцени. Розглянемо їх детально:

Метод 1: Вічна класика

Є всього шість запитань, відповівши на які, ти будеш мати уявлення про те, в якому образі з’явишся перед аудиторією:

  1. Що зверху?

Якщо ти вибираєш класику, то на верхню частину тіла логічно буде надіти білу сорочку, піджак, можна жилет чи вечірнє плаття (якщо ти жіночої статі, звісно). Дівчата навіть у класичному стилі можуть дозволити собі надіти брюки, краватку, жилет чи підтяжки, а ось хлопцям у цьому сенсі пощастило менше: місце для фантазії залишається лише при виборі кольору краватки чи метелика.

  1. Що знизу?

Брюки чи те саме вечірнє плаття. Щоб класика виглядала круто, можна поекспериментувати з фасоном, кольорами та відтінками тканини – від темно-синього до «кави з молоком». Тільки не надто захоплюйся яскравими кольорами, щоб не виглядати клоуном. А от з універсальним чорним кольором треба бути обережнішим і пам’ятати, що якщо чорні брюки завжди хороші, то чорне плаття на сцені саме по собі, без яскравих аксесуарів, виглядає нудно. І ще один момент: в класичному одязі чудово виглядає група, але якщо ти на сцені сам – краще вибрати щось яскравіше.

Можна грати на контрасті, одягаючи 2 кольори, які в палітрі стоять одне проти одного чи виглядають контрастно, наприклад: чорний/білий, жовтий/фіолетовий, червоний/білий, синій/жовтий, рожевий/зелений, бежевий/бордовий тощо. Якщо ти виступаєш з групою, ви повинні виглядати як одне ціле – в одному стилі та кольоровій гамі.

  1. Взуття

Туфлі. Ось, мабуть, і все, що можна віднести до класичного взуття… Не забувай: висота твого каблука не повинна виходити за межі здорового глузду.

  1. Аксесуари

Ось де можна дати волю фантазії! У класичному варіанті тобі варто звернути увагу на капелюхи, краватки, окуляри, рукавички, прикраси та інші дрібниці, які можуть зробити твій образ яскравим і незабутнім.

  1. Волосся

У цьому випадку навіть з зеленим ірокезом ти виглядатимеш, як мамина гордість. До речі, зачіска повинна як би суперечити класичному одягу. Якщо ти пристосуєш чолку на праву сторону або зробиш на голові кучерявий «дім» (це стосується дівчат, які можуть піти до перукаря за плетеними «кренделями»), виглядатимеш як школяр на останньому дзвінку. Це тобі треба? Чим строгіша одяг, тим вільніше повинні бути волосся. Можна спеціально зробити укладку, попередньо переглянувши не менше 10 журналів і вибравши найсміливішу зачіску. З класичним одягом це виглядатиме круто.

  1. Макіяж

Пудра не завадить абсолютно всім. Хочеш добре виглядати на фотографіях – зроби так, щоб твоє обличчя не відбивалося і не блищало, як срібний піднос. В усьому іншому – можеш малювати все, що хочеш, зі сцени навіть дуже яскравий макіяж виглядає добре, тільки не переборщи…

Метод 2: Переміщення у часі

  1. Що зверху?

Щось вінтажне: сорочка або блузка з високим комірцем, прикрашена стрічкою чи краваткою, розстебнута клітчаста сорочка поверх футболки, косуха або блискуче коротке плаття – не важливо. Головне, що тобі потрібно зробити – визначитися з епохою, в стилі якої хочеш одягтися. Це може бути неоліт, середньовіччя, епоха Відродження, 20-ті, 30-ті, 40-ті, 60-ті або 80-ті роки минулого століття. Звісно, це залежить від тих пісень, з якими ти виходиш на сцену, і твоїх особистих «тараканів», які творчій людині не заважають, а допомагають дивувати публіку.

  1. Що знизу?

Той самий вінтаж: клеш в стилі Елвіса, потерті джинси з секонд-хенду, які одобрить Кобейн, різнокольорові лосини або обтягуючі штани в стилі глемерів, спідниця, що нагадує балетну пачку тощо.

  1. Взуття

Взуття може бути сучасним, але обов’язково має поєднуватися з твоїм нарядом. Вважається, що чорне взуття підходить до будь-якого кольору одягу, але це не зовсім так. Якщо ти одягаєш щось світле, зроблене з легких літніх тканин, краще підібрати світле взуття, яке гармонійно виглядатиме з цим вбранням. Також зверни увагу на те, як виглядає твоя фігура в цьому одязі. Не завжди те, що модно, виглядає вдало. Наприклад, дівчата люблять носити кеди з спідницею. Це візуально вкорочує ноги, що для моделі з ростом більше 180 см не так страшно, а для підлітка, що в стрибку досягає 150 см, – це катастрофа. Або обтягуючі футболки, які не підходять ані тим, у кого є зайва вага, ані тим, кого вітер носить. Тому враховуй особливості свого тіла і обирай те, що добре виглядає особисто на тобі. У крайньому випадку, якщо не знайдеш нічого підходящого, можна вийти на сцену й босоніж – це навіть красиво, якщо тільки у тебе не волосаті ноги 45-го розміру, звісно.

  1. Аксесуари

Без аксесуарів переміщення в часі практично неможливе, тому заздалегідь подумай, де дістанеш страусине перо для зачіски, монокль, ковбойський капелюх або парик з африканськими косичками. Поцікався модою того часу, в стилі якого ти хочеш одягнутися. Може бути, потрібні речі є в шафі твоїх бабусі та дідуся, але вони їх не носять, бо мода на таке давно пройшла.

  1. Волосся

В цьому випадку найкращим варіантом буде звернутися до перукаря, попередньо записавшись на потрібний день і узгодивши з перукарем, що саме тобі потрібно зробити з твоїми нещасними волоссям. Прийти за 2 години до концерту і змусити перукаря зробити на твоїй голові хмару, як у Джимі Хендрикса, – це знущання над перукарем і можливе запізнення на захід. Ще гірше – відкласти це питання на останній день і намагатися самостійно «поливати» голову лаком, сподіваючись на диво.

  1. Макіяж

Макіяж також має відповідати епосі, в стилі якої ти одягаєшся. Накраситися чи зробити незвичайний малюнок на обличчі можна й самостійно. Але важливо спробувати це зробити заздалегідь, щоб потренуватися або зрозуміти, що у тебе не виходить те, що потрібно. У першому випадку ти зможеш стати перед дзеркалом за 2-3 години до виступу та за 20-30 хвилин зробити все, що потрібно. В іншому випадку – хай це зробить хтось інший (не важливо хто: мама, сестра, брат чи візажист).

Продовження читай у другій частині…

No Comments yet!

Your Email address will not be published.