ФАБРИКА МУЗИКИ
Музичні міфи
МІФ №1 – Музичний слух є не у всіх…
Дуже часто люди відмовляються від мрії навчитися грати на музичному інструменті лише тому, що, на їхню думку, вони позбавлені музичного слуху. Насправді музичний слух є у всіх, просто у когось він абсолютний, у когось – інтервальний, а хтось із труднощами визначає, яка нота вища, а яка – нижча. Але навіть ті, у кого слух розвинений не найкраще, можуть досягти великих успіхів завдяки спеціальним вправам.
Слух можна розвинути. Здатність чути всі музичні тонкощі приходить до тих, хто постійно займається та тренує свої вуха. Музичний слух можна порівняти із зором або смаковими рецепторами. Людина, яка малює, змішує фарби, постійно експериментує з кольорами та відтінками, краще за інших може навіть у темряві визначити, наприклад, колір автомобіля, що зник за рогом. А людина, яка захоплюється кулінарією, може із зав’язаними очима перерахувати всі інгредієнти страви, яку вона пробує на смак. Це не суперздібності, адже кожен із нас у певній мірі може змусити свої органи чуття працювати краще.
Є багато способів визначити, який у тебе слух. Найпростіший – попросити когось зіграти 4–5 нот і назвати їх тобі. Ти спробуєш їх запам’ятати. Після цього нехай тобі зіграють ті ж ноти, але вже в іншому порядку. Якщо ти безпомилково можеш назвати, де яка нота – у тебе абсолютний слух. Якщо помилишся кілька разів – найімовірніше, у тебе інтервальний слух. А якщо справи кепські, доведеться попрацювати над слухом. Але навіть якщо ти не можеш вгадати жодної ноти, якщо у тебе є відчуття ритму – не все втрачено.
Спробуй хоча б почати займатися музикою, і спочатку ти страждатимеш від перевантаження (після занять здаватиметься, що ти вагони розвантажував), а потім почуєш те, на що раніше не звертав уваги. Старі пісні зазвучать для тебе по-новому, а деякі ти взагалі перестанеш слухати, адже разом із тонкістю слуху розвивається ще й смак до музики…
МІФ №2 – З поганим музичним слухом не варто вчитися грати.
Ти здивуєшся, але не всі професійні музиканти вміють швидко та безпомилково знімати на слух мелодії та одразу грати їх так, як вони звучать в оригіналі. Дуже хороший слух потрібен тим, хто хоче імпровізувати або грати кавери у великій кількості. А якщо ти просто хочеш грати улюблені пісні або створювати щось разом зі своєю групою – у тебе все вийде і без абсолютного слуху.
Бетховен складав музику навіть будучи глухим, адже музика має бути у тебе в голові та серці, а дістати її звідти й відтворити ти вже якось зможеш.
МІФ №3 – Вокалістами народжуються, а не стають!
Ті, хто соромиться співати на публіці, часто кажуть: «У мене немає голосу…». Не вір їм! Голос є у всіх, хто здатний говорити голосніше за шепіт.
Щоб гарно співати, потрібно навчитися керувати своїм голосом, потрапляти в потрібні ноти, не випадати з ритму та правильно дихати. Гучність залежить не стільки від голосових зв’язок, скільки від ємності легенів та вміння користуватися діафрагмою. Здатність потрапляти в ноти залежить від слуху.
Щоб навчитися керувати своїм голосом, потрібно просто намагатися співати все, що ти чуєш. Голос – це теж музичний інструмент. Якщо привчити його звучати на рівні з іншими інструментами, ти зможеш заспівати все, що завгодно.
Є один секрет, який від нас приховують: усі успішні вокалісти працюють, як одержимі.
Ніхто з них не народжується з поставленим голосом та неповторною манерою виконання. Ніхто не бере з другого разу ноти, які важко було дістати з першого разу. У багатьох від природи неідеальна зовнішність, і вони працюють ще й над тим, щоб виглядати привабливо. А потім вони виходять на сцену, усміхаються – і ніхто не говорить, скільки довелося працювати над собою, щоб тобі було приємно їх слухати…
МІФ №4 – Без почуття ритму музики не буде…
Якщо слух загострюється із початком занять музикою, то з почуттям ритму все складніше. Якщо його не розвивали з раннього дитинства, тобі буде важче, ніж іншим, навчитися грати. В ноти потрапляти ти зможеш, але грати в команді або співати, не вибиваючись із ритму, буде складно.
Навіть якщо ти зовсім неритмічний – це можна виправити, але доведеться витратити дуже багато сил та енергії. Найкраще почуття ритму розвивають гра на барабанах і танці.
МІФ №5 – Для того, щоб досягти успіху в музиці, потрібні гроші та зв’язки.
Так, з грошима та зв’язками ти набагато швидше опинишся там, де мрієш себе побачити. Якщо твої рідні підтримують тебе і готові продати все майно (як зробили батьки Beyonce) лише для того, щоб про тебе дізнався весь світ, тобі буде в тисячі разів легше досягти успіху, ніж тим, кому радять зайнятися чимось «нормальним», а не бринькати на гітарі днями безперервно.
Інша справа – чи зможеш ти виправдати очікування тих, хто повірив, що тобі потрібно займатися лише музикою…
Але якщо у тебе є талант, цікаві ідеї, сильний характер і бажання присвятити своє життя музиці – це вже більше, ніж гроші та зв’язки.
Є маса прикладів успішних музикантів та вокалістів, які вийшли на сцену не просто з бідності, а з тотальної нужди.
Справжній талант не залишиться непоміченим, якщо йому потрібна слава. Але буває і так, що слава не потрібна або приходить пізніше, ніж ти очікуєш.
Музика – це не про гроші чи популярність.
Музика – це про тебе.
No Comments yet!