10 фактів про барабани - Music Factory School Skip to main content

10 фактів про барабани

Чи доводилося тобі замислюватися про те, як склалася б історія музики та всього людства без цього інструменту? Чи можеш ти назвати хоча б 5 видів барабанів? Чи хотілося тобі хоч раз у житті сісти за ударну установку й влаштувати такий розгром, щоб у радіусі кілометра здригалися стіни? А може, ти вважаєш, що без барабанів можна було б обійтися? Ми зібрали 10 найцікавіших фактів про барабани, щоб довести, що життя без них – неможливе. Отже, поїхали!

1) Барабан – найдавніший музичний інструмент на Землі

Його вік – близько 8000 років! А все тому, що плескати в долоні, тупати ногами, клацати зубами, бити камінням і палицями по землі або одне об одне – це найпростіша музика, яку тільки можна придумати.

2) Барабан – найближчий до людини інструмент

Почуття ритму притаманне абсолютно всім (просто не всі його розвивають). Перший барабан, який чує людина, – це серце матері, яке ми сприймаємо ще до народження, в утробі. Другий – власний пульс і дихання. На третьому місці – дитячі брязкальця, потім – посуд та інші побутові предмети. Барабани оточують нас повсюди й супроводжують усе життя.

До того ж вчені вже довели, що гра на барабанах благотворно впливає на здоров’я людини – нормалізує тиск і серцевий ритм, заспокоює, додає сил і енергії. У деяких британських клініках пацієнти мають доступ до ударної установки, адже, за словами лікарів, заняття музикою пришвидшують одужання і допомагають навіть тим, кого вже вважали безнадійними.

3) Барабан – найпопулярніший інструмент в історії війн

У V–VII століттях у Японії барабани тайко (дослівно – «пузатий барабан») використовувалися у війнах для відлякування ворогів. А в середньовіччі вони почали замінювати командирські накази: барабанщики подавали сигнали, які солдати чули й розуміли краще, ніж крики полководців, заглушені брязкотом обладунків і зброї. Барабани перестали використовувати у військових цілях лише в XIX столітті, коли зброя стала настільки гучною, що її неможливо було «перебити» навіть найсильнішими ударами.

4) Найбільший барабан у світі знаходиться в Японії

Він розташований у місті Цудзуреко. Його діаметр – 4 метри 52 сантиметри, вага – 3,5 тонни, а звук за гучністю не поступається грому. Цей тайко занесений до Книги рекордів Гіннеса.

Цікаво, що Цудзуреко з давніх часів поділений на «верхнє» і «нижнє» місто через гірську місцевість, і жителі цих двох частин обожнюють змагатися. Одного разу вони почали сперечатися, хто зробить більший барабан: у 1986 році нижнє місто створило барабан діаметром 3,71 м і вагою 3 тонни, а через 6 років верхнє місто перевершило це, виготовивши сучасного рекордсмена. Обидва барабани сьогодні зберігаються в місцевому музеї й приваблюють не врожай (як колись), а натовпи туристів.

5) Найнезвичайніший барабан у світі – Hang Drum

Цей барабан схожий на літаючу тарілку, а грати на ньому можна пальцями, долонею чи ребром долоні. Його називають футуристичним не лише через вигляд, а й через унікальне звучання: він має 8 тональних зон у різних тональностях, а найнижча нота розташована в центрі верхнього купола. Hang Drum розробили у Швейцарії після років досліджень ударних інструментів з усього світу – від африканських барабанів до дзвонів і співаючих чаш.

6) Найшвидший барабанщик у світі – Майк Манджіні

Він грає у гурті Dream Theater і з легендарним гітаристом Стівом Ваем. Майк володіє трьома світовими рекордами:

1203 удари за хвилину голими руками
1126 ударів традиційним хватом паличок
13222 удари ногами за 15 хвилин
Єдиний рекорд, якого він ще не побив, належить британцю Рорі Блеквеллу: у 1991 році він зробив 3720 ударів за хвилину – це 62 удари в секунду!

7) Наймолодший барабанщик у світі – 3-річний Льоня Шиловський

Щойно навчившись самостійно ходити, Льоня вже виконував увертюру до опери «Орфей у пеклі» з симфонічним оркестром! На сцені завжди присутній його батько, щоб допомогти хлопчику сісти й вийти з-за ударної установки. Батьки кажуть, що любов до барабанів у нього вроджена.

8) Учасник Def Leppard – єдиний у світі однорукий барабанщик

Рік Аллен втратив ліву руку внаслідок аварії, але не припинив грати. Його гурт чекав два роки, поки він навчиться замінювати ліву руку ногами за допомогою спеціальної ударної установки. У 1986 році він знову вийшов на сцену.

9) Корейський дизайнер створив «барабано-зонт»

Донг Мін Парк винайшов парасольку, яка складається з 5 барабанів різного діаметра, і грає без участі людини – замість паличок по ній барабанять дощові краплі.

10) Фільм «Жерстяний барабан» отримав «Оскар»

Німецький режисер Фолькер Шльондорф екранізував однойменний роман Ґюнтера Ґрасса, в якому 3-річний хлопчик відмовляється рости й розповідає всі свої думки улюбленій іграшці – бляшаному барабану. Фільм отримав премію «Оскар» і «Золоту пальмову гілку» Каннського фестивалю.

No Comments yet!

Your Email address will not be published.