ФАБРИКА МУЗИКИ
Як вибрати електрогітару
Якщо ти тільки починаєш грати і перед тобою постало питання «яку гітару купити для навчання?», є кілька важливих моментів, які тобі потрібно знати і враховувати перед походом до магазину музичних інструментів.
По-перше: твій бюджет, найімовірніше, обмежений.
Тому пам’ятай про те, що, крім самої електрогітари, тобі непогано б купити ще й такі корисні штуки, як:
Комбік (його потужність має бути 10-15 Вт);
Шнур для гітари (3-4 метри в довжину);
Ремінь для гітари (обирай той, що буде зручним і регулюватиметься за довжиною, краса і візерунки – річ другорядна);
Струни (початківцям радять брати набір 10-46);
Медіатори (не менше 3-х штук, бо про їхню здатність губитися ходять легенди);
Чохол для інструмента (він потрібен не лише для транспортування, а й просто для того, щоб удома вберегти гітару від пилу).
Усі ці необхідні речі коштуватимуть близько 300$, але якщо купувати вживане через інтернет-оголошення, можна здорово заощадити. Головне, щоб потім тобі не довелося витрачати ще більше на ремонт купленого.
По-друге: вибір гітари залежить від музичного напрямку.
Якщо тобі до душі важка музика, то для цього найкраще підійде гітара з хамбакерами (наприклад, ESP LTD M 50). А ось для стилів на кшталт джазу, блюзу, попу, соулу та інших підійде електрогітара з синглами (така, як Fender Squier Affinity Fat Stratocaster RW). Для тих, хто хоче всидіти на двох стільцях, підходять інструменти з 2-ма хамбакерами та 1-м синглом (такі, як Ibanez GRG170DX), або ж з 1-м хамбакером та 2-ма синглами (як Cort G254). Але є один момент, який важливо знати: на тих гітарах, які коштують недорого, сингли можуть фонити. Тому, щоб уникнути неприємних ситуацій, обов’язково пограй у магазині і гарненько послухай звук.
По-третє: гітара має бути красивою.
Звичайно, краса не головне, звук – набагато важливіший. Але гітара має притягувати погляд. Чому це важливо? Тому, що одного разу ти вийдеш з нею на сцену! Так, і якщо вона буде красивою, її буде частіше хотітися взяти в руки, а отже, ти будеш частіше займатися і краще грати.
По-четверте: твій інструмент має бути якісним.
Навіть якщо ти купуєш абсолютно нову гітару, перевір, чи немає на ній подряпин, чи все тримається і не відпадає, чи всі перемикачі працюють. Покрути її в руках, подивися на те місце, куди будеш підключати шнур. Важливо, щоб воно було закріплене і не бовталося.
Гриф має бути рівним, тому порівнюй гітару з іншими пропонованими і довіряй своїм очам і своїй інтуїції. Струни мають прилягати до грифа так, щоб твої зусилля, коли ти будеш їх притискати, були мінімальними. Посмикай басові струни. Вони не повинні неприємно брязкати. Зверни увагу на лади: коли ти притискаєш струну до лада, вона повинна зачіпати тільки його. Покрути кілки, щоб переконатися, що з ними все гаразд.
По-п’яте: перед тим, як купити, грай!
Сміливо під’єднуй гітару до комбіка або підсилювача і грай усе, що спаде на думку, щоб у тебе було хоч якесь уявлення про те, як звучатиме твій інструмент. Спочатку звук нехай буде чистим, перевантажити ще встигнеш. Поклацай звукознімачі, послухай звук електрогітари в найрізноманітніших їхніх варіаціях. Для того, щоб зрозуміти, яка гітара тобі подобається більше, пограй на кількох різних моделях інструменту.
Твоя гітара має підходити тобі і за формою, і за вагою. Подивися, чи не зачіпаєш ти, граючи, регулятори звуку, чи зручно тобі тримати гриф (у кожного своя індивідуальна будова кисті, і форму грифа потрібно підбирати таку, щоб він не викликав дискомфорту).
Купуючи гітару через інтернет, знайди модель, яка тебе цікавить, у магазині і протестуй її, щоб мати про неї уявлення. І пам’ятай, що наосліп таку річ, як музичний інструмент, не купують. Тому краще обійти кілька магазинів і витратити час на мацання і розглядання гітар, ніж пошкодувати про свою покупку. Ще, як варіант, можна послухати тестування різних моделей гітар на YouTube. Хто-небудь обов’язково зняв і виклав відео про модель, яка тебе цікавить. Тепер ти у всеозброєнні. Успіху!
No Comments yet!