Як навчитися поєднувати вокал з грою? - Music Factory School Skip to main content

Як навчитися поєднувати вокал з грою?

ФАБРИКА МУЗИКИ
Як навчитися поєднувати
вокал з грою?

Грати і співати одночасно – завдання не з легких, але це не важче, ніж їхати велосипедом чи автомобілем і розмовляти, або пити чай і читати книжку одночасно. Просто якісь дії ми навчилися робити одночасно ще в дитинстві, а гру зі співом нам тільки належить навчитися поєднувати. Спочатку це здається важким, але якщо ти граєш на гітарі або фортепіано, тобі набагато легше співати, ніж барабанщику, в якого постійно задіяні не тільки руки, але й ноги, і частина мозку, яка зайнята ритмічним малюнком. Проте барабанщики, які співають, все-таки існують. Як же навчитися поєднувати гру і вокал?

Для початку, просто грай

Вибери просту пісню і доведи свою гру до автоматизму. Бажано обрати пісню, яка у своїй вокальній складовій не виходить за межі твого діапазону, щоб не довелося пищати або басити. І добре б обрати виконавця, який грає і співає одночасно: The Black Keys, Nirvana, Foo Fighters, Jimi Hendrix, The Black Sabbath, та хоч Цой, аби пісня була тобі близька і не набридала після другого прослуховування. Подивися концертні записи, зверни увагу на те, як гітара і вокал звучать разом, знайди таби і вивчи інструментальну частину.
Грай пісню під метроном і навчися стукати під час гри ногою в ритмі 4/4. Спробуй рахувати вголос: «раз, два, три, чотири…».
Увімкни оригінал і грай під нього, пробуй підспівувати.

 

Поєднуй гру з іншим заняттям

Привчи свої руки грати незалежно від того, чим зайнята твоя голова. Для початку спробуй просто дивитися фільм і грати пісню одночасно, не збиваючись при цьому з ритму. Безумовно, це в тебе вийде тільки після довгих мук, але якщо ти не здасися, результат тобі сподобається.
Після цього спробуй з ким-небудь розмовляти, не припиняючи грати. Пристукуй ногою, щоб не збитися з ритму.
Непогано підходить для тренування читання: читай вголос і грай. Не обов’язково читати з виразом і кривлятися різними голосами під час діалогів.
Вивчи текст пісні і співай його у себе в голові, коли граєш. Твоє головне завдання – вивести спів із фонового режиму в головний, але робити це потрібно поступово.

 

Попрацюй над вокалом

Сам по собі вокал заслуговує не менше уваги, ніж гра. Можуть виникнути складнощі з диханням, попаданням у ноти і вимовою (якщо текст іноземною мовою). Спочатку вивчи текст від і до… Потім берися за ноти.
Підбери свою вокальну партію на інструменті. Це може зробити на слух навіть далека від гри людина. Передбачається, що музичний слух у тебе є, інакше співати просто не варто. Твій слух не обов’язково має бути абсолютним. Таким видом слуху володіє 1 людина з 1000. Це велика рідкість, і не факт, що людина з абсолютним слухом здогадується про його наявність і займається музикою. Більшість музикантів прекрасно себе почувають і без абсолютного слуху. Достатньо, щоб у тебе виходило правильно заспівати пісню, відштовхуючись від якоїсь ноти, щоб при цьому дотримувалися всі інтервали між нотами. Тобто, ти можеш почати співати не з тієї ноти, яка звучить в оригіналі, але пісня прозвучить без особливих змін, хоч і в іншій тональності. Такий музичний слух називають інтервальним.
Розучи пісню як вокаліст. Співай спочатку під інструмент, в унісон з ним, щоб точно знати, що ти потрапляєш у ноти.
Прив’яжи акорди пісні до певних слів у тексті, які збігаються за часом із цими акордами. Це допомагає синхронізувати гру і текст. Вимовляй ключові слова, граючи акорди.

Грай і співай

З першого разу в тебе може нічого й не вийде, але з 5-го – 10-го разу ти невпевнено замурличеш і будеш періодично вилітати з ритму. Головне – не впадай у відчай. Більше практики…
Потроху виводь вокал на перший план. Для цього потрібно просто перестати концентрувати увагу на акордах і зробити музику фоном для вокалу. Виходить, поки твоя підсвідомість буде зайнята грою, свідомість співатиме. Це схоже на складну психологічну або духовну практику, але про те, що хороші музиканти – духовно розвинені люди, давно відомий факт.
Вір у себе! Якщо ти не будеш опускати руки, стикаючись із труднощами, – успіх неминучий…

No Comments yet!

Your Email address will not be published.