ФАБРИКА МУЗИКИ
Як вибрати струни для електрогітари?
Струни – це душа гітари. Від них залежить і її зовнішній вигляд, і звучання, і та музика, яка спадатиме тобі на думку, коли ти будеш на них грати. В ідеалі, міняти струни на гітарі потрібно кожні 2 місяці. Але таке задоволення не всім по кишені, тому багато хто тягне до останнього і купує нові струни тільки тоді, коли гітара сама починає про це просити. Як зрозуміти, що гітара просить їх поміняти? Струни потрібно міняти, якщо:
Гітара перестала звучати (звук став глухуватим, замість звичного дзвону);
Гітара почала засмучуватися з будь-якого приводу;
Струни набули бруднуватого і потертого вигляду;
Чути порушення інтонації: у різних місцях гітарного грифа одна й та сама струна звучить то тихіше, то голосніше;
Гітара куплена нещодавно (навіть якщо вона куплена в магазині, навряд чи на ній стоять чудові струни);
Струни розм’якшилися або навпаки – стали занадто жорсткими.
Перед походом до музичного магазину знайди телефон цього магазину в мережі і зателефонуй, щоб переконатися, що там буде те, що тобі потрібно і за тією ціною, на яку ти розраховуєш. Можливо, твої струни доведеться замовляти. Ходити в магазин наосліп – заняття для тих, кому більше нема на що витратити час. Що тобі потрібно знати про струни перед тим, як ти будеш їх купувати?
Матеріал
Струни для електрогітар найчастіше або нікелеві, або сталеві. Є струни з інших матеріалів, на кшталт міфрилу, але вони для тих, кому подобається експериментувати. Усередині всі струни сталеві, а ось обмотка зовні може відрізнятися. Якщо це нікель, звучання буде м’яким, але для соло – це те, що потрібно. Вважається, що такі струни швидше втрачають свою дзвінкість, але насправді багато що залежить від фірми виробника і від того, як ти будеш з ними поводитися.
Сталеві струни гарні для року і металу. Звук у таких струн жорсткий і дзвінкий, і вони добре служать. Тобі можуть запропонувати струни зі спеціальним покриттям, яке захищає метал від корозії. Вони живуть довше, але й коштують дорожче.
Товщина
Товщину струн ще називають калібром, який вимірюється в тисячних частках дюйма. Найпоширеніші набори струн – це струни з калібром від 9-ти до 42-х або від 10-ти до 46-ти тисячних дюйма. Найтонші струни – 0,008 дюйма, підходять для тих, хто тільки починає вчитися грати. Через кілька місяців уже можна переходити на струни щільніше. Найщільніші – 0,011, 0,012, 0,013 будуть добре звучати у важкій музиці. Такі струни зазвичай купують, коли хочуть знижувати лад гітари і чекають від неї щільного звуку.
Крім класичних наборів у продажу можна знайти і гібриди, в яких 3 струни – тонкі, і ще 3 – максимально щільні. Це потрібно для того, щоб гітара могла замінити бас і водночас на ній можна було зіграти соло.
Не дивуйся, якщо тобі попадеться комплект струн, у якому третя позбавлена обмотки. Такі комплекти найчастіше використовуються рокерами, оскільки без обмотки третьою струною легше керувати, коли граєш соло або робиш підтяжки.
Обмотка
Обмотка струн може бути різної форми:
Кругла обмотка – стоїть на найдешевших і невигадливих струнах. У такого виду обмотки є кілька мінусів:
Коли пальці ковзають по такій струні, вона може видавати звук, схожий на шаблю, яку точать об камінь;
Такі струни можуть стати причиною зносу накладки грифа і ладових поріжків;
Нерідко бувають бракованими (обмотка відділяється від серцевини і крутиться навколо неї).
Плоска обмотка – зовні схожа на круглу, але не така рельєфна. Зменшує кількість «лівих» призвуків від зіткнення пальців і струн під час гри і не так сильно зношує накладку грифа і поріжки. Ціна таких струн, звісно, буде вищою.
Напівкругла обмотка – щось середнє між круглою і плоскою обмотками. В основі таких струн – струни з круглою обмоткою, яку відшліфували, зменшивши її рельєф.
Гексагональна обмотка – струни з шестикутною серцевиною і круглим дротом, які відмінно звучать, але можуть бути не дуже зручними і для твоїх пальців, і для гітари.
Фірма виробник струн
Обирай струни відомих виробників. По-перше, ти зможеш знайти про них відгуки, по-друге, продавці в музичних магазинах, найімовірніше, їх уже випробували і можуть порадити кращий варіант (за адекватною ціною і хорошої якості).
Найвідоміші фірми виробники струн:
Elixir – дорого і якісно. Це улюблені струни джазових музикантів. Довго не виходять з ладу, не ріжуть пальці, приємно звучать.
D’Addario – одні з найпопулярніших струн. З відомих музикантів на них грає Джо Сатріані.
Ernie Ball – не так дорого, як могло б бути, і дуже якісно. На струнах цієї фірми грають: Джиммі Пейдж, Ерік Клептон, Слеш, Кірк Гамметт, Кіт Річардс, Стів Вай, Джеф Бек, Пол Гілберт і такі гурти, як Aerosmith і Blink 182.
Dean Markley – ці струни теж гарні для рок і блюзу. На струнах Dean Markley грали Курт Кобейн і Гаррі Мур.
GHS – невбивані струни для тих, хто грає метал. Досить доступні за ціною.
Fender – чудові струни для сольн
No Comments yet!